ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2023

18.12.2023
W sobotę 16 grudnia na Rynku w Ząbkowicach Śląskich, odbył się Mikołajkowy Jarmark Bożonarodzeniowy.

Jak co roku świąteczny Jarmark cieszył się dużym powodzeniem. Tego dnia setki mieszkańców i gości odwiedziło stoiska ponad 120 lokalnych rzemieślników, rękodzielników i przedsiębiorców, którzy oferowali m. in. miody, sery, wędliny, przetwory z owoców, ciasta i domowe wypieki, oraz ręcznie wykonane świąteczne ozdoby. Po uroczystym otwarciu Jarmarku przez Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka i zaśpiewaniu kolędy przez przedstawicieli jednostek organizacyjnych gminy oraz powiatu, odbyła się wspólna degustacja świątecznych pierogów i czerwonego barszczu. Na scenie przez cały czas trwania jarmarku występowali artyści, którzy wprowadzali uczestników Jarmarku w świąteczny nastrój. Wystąpili min: Chór gminny MUSICA CORDIUM, Kwiat Powoju, Złocienie, Sami Swoi, Chór Echo, Florianki. Oczywiście nie zabrakło niespodzianek dla najmłodszych, którzy mogli uczestniczyć w animacjach i warsztatach świątecznych oraz spotkać się z wyczekiwanym z niecierpliwością świętym Mikołajem, który wręczył prezenty wszystkim dzieciom przybyłym na Rynek. Również wśród dorosłych uczestników dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy świąteczne i quizy w których można było wygrać upominki i słodkości.

Dziękujemy wszystkim wystawcom oraz mieszkańcom naszego miasta i przybyłym na tą okazję gościom za wspólny udział i dobrą zabawę. Zapraszamy za rok!!!

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.