ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Śpiew, taniec, cudeńka, pyszności i tłumy na Ząbkowickim Jarmarku Wielkanocnym

22.03.2016
Ząbkowicki Jarmark Wielkanocny przy pięknej pogodzie odbył się w sobotę 19 marca. Gościliśmy 103 wystawców i rękodzielników. Było barwnie, cudownie , smacznie a ciepłą atmosferę budowały wzajemne życzenia świąteczne. Na stoiskach, można było niemal kupić wszystko to, co związane jest ze zbliżającymi się świętami.

Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców i wszystkich przyjezdnych Gości wiele atrakcji. Oczywiście oprócz  świątecznych stoisk z rękodziełem  - prawdziwymi cudeńkami oraz z przepysznymi słodkościami, wypiekami czy przysmakami nie zabrakło nastrojowej oprawy muzycznej, maskotek wielkanocnych – kurczaczka i zajączka rozdających słodkie niespodzianki, malowania twarzy i warsztatów zdobienia pisanek, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Każdy mógł spróbować żur wielkanocny. Wszystkich cieszyły zabawy, śpiewy, tańce i wspólnie spędzony czas.

Życzenia świąteczne złożyli mieszkańcom: burmistrz Marcin Orzeszek, starosta Roman Fester, Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska oraz księża dziekani: Marian Mądry i Bogdan Wolniewicz.

W bogatym programie artystycznym wystąpiły dzieci z przedszkola nr 1 i nr 5 w Ząbkowicach Śląskich, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, szkół podstawowych nr 1, nr 3 w Ząbkowicach Śląskich i szkoły ze Zwróconej, a także Schola Lesiaki. Tańce zaprezentowały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2, zespoły taneczne:  Franeczki i Frankensteinki a dziecięcy zespół ludowy Lasowiaczek ze Stolca barwnymi kostiumami, tańcem połączonym ze śpiewem podbił serca publiczności. Wszyscy występujący w tym dniu młodzi artyści na scenie zaprezentowali się wspaniale i z jak najlepszej strony.

Nie mogło zabraknąć lokalnych zespołów: chóru Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - ECHO, zespołu Złocienie, zespołu Kwiat Powoju, a także młodzieży ze Szkoły Muzycznej Casio wraz z Agnieszką Bartkiewicz. Na zakończenie zagrała kapela Sami Swoi, a jej żwawe i radosne melodie zatrzymały przed sceną mieszkańców, jeszcze na długo po zakończeniu czasu imprezy.

Podczas Jarmarku odbyły się konkursy świąteczne. Poniżej prezentujemy wyniki.

W konkursie na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”:

1 miejsce – Sołectwo Olbrachcice Wielkie
2 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Stolcu
3 miejsce –Janina Berdowicz z Sulisławic

W konkursie na „Regionalną Potrawę Wielkanocną”:

1 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Olbrachcicach Wielkich za świąteczny chleb z goździkami
2 miejsce – Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich za mazurek
3 miejsce – Publiczne Przedszkole w Szklarach za świąteczny pasztet

W konkursie na „Najładniejsze stoisko Jarmarku”:

1 miejsce – Ewa Głowak z Galerii Rękodzieła Retro w Ząbkowicach Śląskich
2 miejsce – Sołectwo Pawłowice
3 miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ząbkowicach Śląskich

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Ząbkowickiego Jarmarku Wielkanocnego:


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.