ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Jarmark Wielkanocny 2018 za nami

26.03.2018
_DSC4841
Jarmark Wielkanocny wszedł już na stałe w kalendarz wydarzeń Gminy Ząbkowice Śląskie. W minioną sobotę na ząbkowickim rynku zaprezentowało się aż 136 wystawców, nie tylko z terenu gminy czy powiatu, ale również z innych miast Dolnego Śląska jak i województw ościennych. Świąteczne życzenia dla mieszkańców i gości ze sceny skierował Burmistrz Marcin Orzeszek oraz Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, Starosta Ząbkowicki Roman Fester i ksiądz kanonik Daniel Słowik.

Na scenie wspólny koncert zagrały Miejskie Orkiestry Dęte z Ząbkowic Śląskich oraz Cervenego Kostelca z Republiki Czeskiej. Wystąpiły również nasze lokalne zespoły: Złocienie, Kwiat Powoju, Sami Swoi, Zespół Echo, Florianki z Olbrachcic Wielkich a także dzieci ze świetlicy środowiskowej im. Kubusia Puchatka oraz ze szkół podstawowych  w Braszowicach, Zwróconej i Stolcu, SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, GP nr 1 i GP nr 2; umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z zespołu tanecznego Franeczki. Odbyły się również konkursy na najpiękniejszą palmę wielkanocną, stoisko oraz potrawę regionalną. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.