ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Jarmark Wielkanocny - kiermasz ozdób świątecznych i aromat wielkanocnych potraw na ząbkowickim rynku już 19 marca

18.03.2016
Ząbkowicki rynek już po raz kolejny wypełni się świątecznymi ozdobami, aromatem ciast i zapachem niepowtarzalnego żuru. Zapraszamy 19 marca od godziny 10:00 do 14:00 do Ząbkowic Śląskich na Jarmark Wielkanocny. To doskonała okazja do skosztowania i zakupienia naturalnych produktów prosto od naszych lokalnych przedsiębiorców. Smak przetworów, ciast, wędlin, chleba, miodów czy nalewek na pewno przypadnie każdemu do gustu. Tego dnia nie zabraknie również licznych stoisk z rękodziełem – pisanki, rzeźby, serwetki, stroiki, palmy to znakomity pomysł na prezent lub ozdobę domu na Święta Wielkanocne.

Ząbkowicki Jarmark to także wyjątkowy czas dla najmłodszych, co oznacza dla nich wiele atrakcji. Wielkanocne warsztaty naukowe wprowadzą najmłodszych w fascynujący i niezwykły świat nauki. Dodatkowo na zajęciach malowania pisanek, dzieci będą mogły stworzyć niezwykłe, świąteczne dzieła, które na pewno staną się niepowtarzalnym elementem ozdobnym w domach. Podczas Jarmarku, między kramami przechadzać się będą pluszowe maskotki, które obdarują każdego słodką niespodzianką. Ponadto buzie chętnych dzieci mogą w tym dniu zostać pomalowane – każdy może zmienić się w ulubionego zwierzaka lub bohatera bajki.


Na kiermaszowej scenie, jak co roku, występować będą lokalne zespoły. Czas zakupów umilą nam Złocienie, Kwiat Powoju, zespoły Kół Gospodyń Wiejskich z Tarnowa, Stolca oraz Szkoła Muzyczna Casio. Ponadto usłyszymy najmłodszych mieszkańców naszej gminy -  uczniów szkół i wychowanków przedszkoli.

Zapraszamy do udziału w Wielkanocnych Konkursach, w których można zdobyć cenne nagrody. Podczas imprezy jury wybierze najlepszą potrawę wielkanocną, najpiękniejszą palmę i najatrakcyjniejsze stoisko jarmarku. Wśród odwiedzających zostanie przeprowadzony quiz wiedzy o tradycjach i obrzędach Świąt Wielkanocnych.

Szczegóły konkursów:

Najpiękniejsze stoisko Jarmarku Wielkanocnego

Formularz zgłoszeniowy 
 Regulamin konkursu 

Najpiękniejsza Palma Wielkanocna
Formularz zgłoszeniowy
Regulamin Konkursu

Regionalna Potrawa Wielkanocna
Formularz zgłoszeniowy 
 Regulamin konkursu

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.