ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Józefinki - święto Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich

21.03.2012
W pierwszym dniu astronomicznej wiosny w hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich Gimnazjum nr 1 obchodziło swój Dzień Patrona, potocznie nazywany Józefinkami. Nazwa ta pochodzi od imienia patrona ząbkowickiego gimnazjum - Józefa Wybickiego. Jak co roku nie obyło się bez pokazów przygotowanych przez uczniów, a także wręczenia statuetek w różnych kategoriach.

W kategorii Superjózefinek statuetki wręczane były za bezinteresowną pomoc finansową dla szkoły. W kategoriach dedykowanych dla uczniów oraz nauczycieli przyznanie nagrody zależało od głosowania wśród uczniów i nauczycieli. Przerwy między wręczaniem statuetek umilały występy uczennic oraz uczniów gimnazjum wykonując m.in. utwory muzyczne, układy taneczne, czy quizy multimedialne z życia szkoły. Każdy występ wzbudzał duży aplauz na trybunach, jednak największym wydarzeniem było rozdanie statuetek. Punktem kulminacyjnym był występ ząbkowickiego zespołu Fary Taile Show - zwycięzca Muzycznej Bitwy Radia Wrocław 2012, który jest na topie nie tylko na terenie naszej gminy ale i Dolnego Śląska.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.