ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Już wkrótce powstanie ponad 200 miejsc pracy!

22.04.2022
Sukcesem zakończyły się rozmowy, w których uczestniczyła Gmina Ząbkowice Śląskie z przedsiębiorcą z Wielkiej Brytanii w sprawie zakupu terenu pod budowę fabryki z branży spożywczej.

Firma Signature Flatbreads  jest wiodącą brytyjską firmą zajmującą się produkcją pieczywa, (np.: naleśniki, tortille, pity, podpłomyki) posiadającą najnowocześniejsze piekarnie w Wielkiej Brytanii i Indiach. 

Pod koniec tego roku inwestor chce rozpocząć budowę fabryki (pierwsza w Unii Europejskiej) na obszarze o powierzchni 7 hektarów przy ulicy Cukrowniczej w sąsiedztwie powstającej hali Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" i inkubatora przedsiębiorczości.  „Uważam, że jest to nasz ogromny sukces. Dziękuję moim współpracownikom za wiele miesięcy pracy nad tym projektem. Jestem przekonany, że inwestycja przyniesie wiele korzyści Mieszkańcom i wpłynie jeszcze bardziej na rozwój Gminy Ząbkowice Śląskie. Cieszę się, że udało się sfinalizować to przedsięwzięcie – razem budujemy wspólną, lepszą przyszłość!” - komentuje Burmistrz Marcin Orzeszek.

Firma deklaruje, że na początek zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie około 200 osób, a  docelowo firma chce zatrudnić 400 pracowników. Bez wątpienia będzie to jedna z największych  inwestycji w naszej gminie, która znacząco wpłynie na rozwój i funkcjonowanie naszego regionu. Więcej informacji o firmie i jej produktach znajdziecie państwo na:   www.signatureflatbreads.com 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.