ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kolejne plany zagospodarowania przestrzennego przyjęte

04.01.2016
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli plany zagospodarowania przestrzennego dla Stolca oraz terenów rolnych i leśnych w Olbrachcicach. Tym samym plany zagospodarowania przestrzennego ma już nie tylko miasto Ząbkowice Śląskie, ale wszystkie miejscowości wiejskie w naszej gminie, oprócz Sieroszowa i terenów zurbanizowanych w Olbrachcicach Wielkich. Plany te jednak zostaną przyjęte jeszcze w pierwszym półroczu 2016 r.

Dzięki przyjętym planom zagospodarowania przestrzennego, osoba chcąca postawić na swojej nieruchomości jakikolwiek obiekt budowlany, będzie mogła przystąpić do prac dużo szybciej. Dotychczas na decyzję o warunkach zabudowy trzeba było czekać nawet pół roku, natomiast dzięki przyjętym planom zagospodarowania wystarczy wypis z planu i zgłoszenie budowy do starostwa powiatowego.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.