ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kolejne stowarzyszenia otrzymały dotacje na realizację zadań publicznych

23.02.2023
W dniu 20.02.2023 roku rozstrzygnięto kolejne konkursy z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, ochrony zdrowia oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu na realizację zadań publicznych w Gminie Ząbkowice Śląskie na 2023 rok.

ZADANIA Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM:

 • Zadanie pn. „Organizacja i udział dzieci i młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie w pozalekcyjnych zajęciach sportowych w zakresie piłki siatkowej, uczestnictwo w treningach i meczach” - prowadzić będzie Ząbkowickie Towarzystwo Sportowe, ul. Kusocińskiego 17, 57-200 Ząbkowice Śląskie, na realizację powyższego zadania stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 12 000,00 zł. W ramach zadania planowana jest organizacja zajęć i treningów z piłki siatkowej dla dzieci i  młodzieży oraz organizacja serii turniejów.

 

 • Zadanie pn. „Organizacja i udział dzieci i młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie w pozalekcyjnych zajęciach sportowych w zakresie tańca, uczestnictwo w treningach i turniejach” - prowadzić będzie Klub Sportowy Barys Sarmat Warriors, ul. Strzelińska 2c/4, 57-200 Ząbkowice Śląskie, na realizację powyższego zadania stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 10 000,00 zł. W ramach zadania planowana jest organizacja zajęć i treningów dla dzieci i młodzieży z zakresu tańca oraz wyjazdy i udział w pokazach i turniejach.

 

ZADANIA Z ZAKRESU OCHRONY ZDROWIA:

 • Zadanie pn.  ODDYCHAJ NA ZDROWIE – Program tlenoterapii osób z Gminy Ząbkowice Śląskie po przebytym zakażeniu SARS COVID – 19 i innych schorzeniach prowadzić będzie Fundacja Dobrych Działań, ul. Kłodzka 13a, 57-200 Ząbkowice Śląskie na realizację powyższego zadania fundacja otrzymała dotację w wysokości 15 000,00 zł.
  Projekt  kierowany jest do:
  -  osób, które przeszły zakażenie wirusem SARS COVID - 19
  - osób mających problemy z oddychaniem
  - osób ze zmianami zwyrodnieniowymi lub utrudnionym poruszaniem się
  - osób z przewlekłymi stanami zapalnymi tkanek miękkich
  - dla seniorów
  - dla chcących profilaktycznie i kompleksowo zadbać o swój organizm.
  Zabiegi będą dofinansowane w ramach projektu, uczestnik będzie zobowiązany pokryć część kosztów uczestnictwa w zabiegach.
  Szczegółowe informacje i zapisy:  Magdalena  Konieczna- tel. 605 219 036.
  Realizator projektu: Fundacja Dobrych Działań – tel.  606333989

 

ZADANIA Z ZAKRESU WSPIERANIA I UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ  I SPORTU

 • Zadanie pn. „Popularyzacja współzawodnictwa sportowego poprzez organizację treningów i uczestnictwa w rozgrywkach i meczach piłki siatkowej” - prowadzić będzie Ząbkowickie  Towarzystwo Sportowe ul. Kusocińskiego 17, 57-200 Ząbkowice Śląskie; na realizację powyższego zadania stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 30 000,00 zł. W ramach zadania planowana jest organizacja zajęć i treningów z piłki siatkowej dla młodzieży i dorosłych oraz organizacja serii turniejów.

 

 • Zadanie pn. „Organizacja i udział dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Gminy Ząbkowice Śląskie w zajęciach sportowych w zakresie jazdy na deskorolce, uczestnictwo w treningach i zawodach” - prowadzić będzie SKATE DOLNY ŚLĄSK, ul. Rynek 2/6, 57-200 Ząbkowice Śląskie; na realizację powyższego zadania otrzymał dotację w wysokości 20 000,00 zł. W ramach zadania planowana jest organizacja treningów i zawodów deskorolkowych.

 

 • Zadanie pn. „Organizacja zawodów sportowych „Ogólnopolska Gala Kickboxingu WKA” prowadzić będzie Akademia Sztuk Walki WATAHA Ząbkowice Śląskie, ul. H. Modrzejewskiej 26, 57-200 Ząbkowice Śląskie; na realizację powyższego zadania otrzymał dotację w wysokości 14 000,00 zł.

 

 • Zadanie pn. „Mistrzostwa Polski Hardstyle Kettlelbell 2023”-  prowadzić będzie Ząbkowicki Klub Karate KYOKUSHINKAI, ul. 1 Maja 8E/4, 57-200 Ząbkowice Śląskie; na realizację powyższego zadania otrzymał dotację w wysokości 15 000,00 zł.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.