ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kolejny etap rozbudowy monitoringu miejskiego

11.03.2022
Wymienionych zostało 11 starych analogowych kamer, na kamery o wysokiej rozdzielczości. Objęto również monitoringiem nowe miejsca, w szczególności podwórka w rejonie Starego Miasta: przy ul. Konopnickiej, Poprzecznej, Armii Krajowej, Szkolnej, Dolnośląskiej. Rejon Śródmieścia jest już w 90 % monitorowany.

Wnioski o monitoring wskazanych miejsc (w szczególności place, podwórka, wiaty śmietnikowe), kierowane były od dawna przez mieszkańców oraz Zarząd Osiedla „Stare Miasto”. Poprawiamy bezpieczeństwo w tych miejscach, ale również eliminujemy przypadki zaśmiecania, podrzucania odpadów, składowania odpadów wielkogabarytowych przy wiatach śmietnikowych, itp. Zdecydowana większość ujawnianych przypadków dokonywana jest pod osłoną nocy. Przy obecnych kamerach nie stanowi to większego problemu, o czym przekonało się - tylko w ostatnim tygodniu - 5 mieszkańców. Od początku tego roku ujawniono już kilkadziesiąt takich wykroczeń. Na wniosek mieszkańców ujawniono w 3 przypadkach sprawców uszkodzeń pojazdów na parkingach i w 2 ujawniano i zabezpieczano zapis z kradzieży włazów studzienek kanalizacyjnych na terenie miasta. W planie są kolejne kamery na osiedlach mieszkaniowych i w parkach.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.