ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kolejny miesiąc, kolejne miliony dla Gminy Ząbkowice Śląskie!

11.05.2018
Przez pierwsze cztery miesiące 2018 roku w Gminie Ząbkowice Śląskie pozyskano ze środków zewnętrznych dofinansowanie przekraczające 9,5 mln złotych. W sumie przez 16 ostatnich miesięcy kwota dotacji na naszym terenie przekroczyła 17 milinów złotych!

W kwocie tej największy udział mają środki na rewitalizację Ząbkowic Śląskich, które stanowią ponad połowę pozyskanych środków. Dodatkowo ponad 3 miliony złotych w ostatnich miesiącach pozyskano na przebudowę i remonty dróg gminnych na terenach wiejskich oraz w mieście. Ważne i niezwykle potrzebne środki pozyskano także na poprawę czystości powietrza w Ząbkowicach Śląskich - Dzięki dotacjom na wymianę pieców węglowych oraz likwidację azbestu znacząco poprawi się jakość życia mieszkańców. Oprócz tego Gmina Ząbkowice Śląskie nie zapomina o realizacji projektów społecznych: Powstanie Dzienny Dom Opieki Senior + oraz realizowany będzie projekt skierowany do osób pozostających pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej pn. „Aktywna integracja - szansą dla wszystkich”.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.