ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Komunikacja miejska w Ząbkowicach Śląskich już od poniedziałku!

28.08.2015
Komunikacja miejska ruszy w naszym mieście już 31 sierpnia. Mieszkańcy oraz goście będą mogli z niej korzystać na 3 liniach, płacąc 3 zł za bilet, nieważne ile stacji będą chcieli przejechać.

Przewoźnik wyśle na trasy dwa samochody: Renault Master oraz Ikarus. Jeden samochód będzie miał 14 miejsc siedzących i 18 stojących, drugi tych miejsc będzie miał 40, a oba autobusy wyposażone będą w zewnętrzne wyświetlacze kierunków jazdy. Bilety będą sprzedawane przez kierowcę, już po wejściu do autobusu. 

„Mieszkańcy często mówili o konieczności powstania komunikacji miejskiej. Wiele osób, które muszą dostać się do szpitala, na rehabilitację czy zakupy, często mają do  pokonania całe miasto, co nie jest  łatwe. Komunikacja miejska ma pomóc w przemieszczaniu się po Ząbkowicach Śląskich oraz zaprosić do zrezygnowania z przejazdów samochodem, ograniczając tym samym ruch na terenie miasta.” – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.  

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.