ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Komunikat w sprawie pojawiających się nieprawdziwych informacji dotyczących dworca autobusowego

15.03.2016
Uprzejmie informuję:

1. Sprzedaży dworca dokonał syndyk PKS Dzierżoniów, tym samym pojawiające się twierdzenia, że uczyniła to Gmina są nieprawdziwe.

2. Gmina Ząbkowice Śląskie nie miała w zamyśle kupna dworca, tylko część Alei Niepodległości. Zawsze była to informacja jawna i powszechna. Również Rada Miejska w Ząbkowicach Śląskich była o tym fakcie informowana w 2015 roku.

3. W momencie przyjmowania uchwały w sprawie ustanowienia przystanków w Gminie Ząbkowice Śląskie, nie była podważana wnioskowana od wielu lat przez mieszkańców oraz powszechnie akceptowana idea uporządkowania komunikacji. Proponowane zmiany przystanków zostały zaakceptowane przez Radę Miejską i mieszkańców.

4. Po raz kolejny informuję, że otwieranie przystanku w zatoczce autobusowej, kilka metrów przed dworcem, jest nieracjonalne, a także spotyka się z protestem mieszkańców Al. Niepodległości.

5. Należy nadmienić, że maksymalne stawki opłat za korzystanie z dworca autobusowego pozostały na tym samym poziomie, jaki obowiązywał, gdy dworzec funkcjonował pod zarządem syndyka PKS Dzierżoniów. Mimo tego Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich wystąpił do właściciela dworca o ponowne negocjowanie stawek opłat za korzystanie z dworca autobusowego.

6. Dla dobra i komfortu mieszkańców oraz podróżnych ważne jest, aby wszyscy przewoźnicy obsługiwali podróżujących w jednym miejscu, które zapewni bezpieczeństwo podróżujących i przewoźników.

7. Przedstawiane przez niektóre osoby i media wyliczenia, jakoby Gmina, posiadając dworzec, mogła na nim zarabiać, nie mają pokrycia w obowiązującym prawie oraz świadczą o nieznajomości przepisów.

8. Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich zależy na dobru i bezpieczeństwie mieszkańców i podróżujących, dlatego też nie będzie się wdawał w żadne dyskusje polityczne czy personalne oceny pozbawione merytorycznej treści.

 

Stanisław Moderski

Asystent Burmistrza Ząbkowic Śląskich

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.