ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Komunikat w sprawie rejestru wprowadzającego produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami

24.07.2018
Zgodnie z art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2018 r., poz. 992) marszałek województwa prowadzi rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach oraz gospodarujących odpadami zwany rejestrem. Rejestr stanowi integralną część Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami zwanej BDO.

Wytwórcy odpadów obowiązani do prowadzenia ewidencji odpadów, o których mowa w art. 50 ust. 1 pkt 5 ustawy o odpadach - składają wniosek o wpis do rejestru wypełniając Dział I formularza rejestrowego zgodnie z ww. rozporządzeniem. (Nie należy drukować pozostałych działów formularza).

Wniosek należy złożyć do marszałka województwa właściwego ze względu na siedzibę podmiotu (zgodnie z KRS lub CEIDG).

Niniejsze informacje są dostępne TUTAJ

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.