ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Konferencja Naukowa WOKÓŁ DZIEJÓW MIASTA już w sobotę 15 kwietnia! Wstęp wolny - zapraszamy

13.04.2023
Konferencja naukowa pn. „Wokół dziejów miasta IV. Sztuka – kultura – konserwacja” odbędzie się 15 kwietnia 2023 r. w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki. To już czwarte wydarzenie z tego cyklu, podczas którego zaprezentowana zostanie tematyka związana z historią i dziedzictwem Ząbkowic Śląskich.

Kilkunastu prelegentów i ogrom wiedzy dotyczącej historii naszego miasta, gminy i regionu. Wstęp wolny, zapraszamy już od 9:30!

W tym roku, zaproszeni prelegenci zaprezentują swoje wystąpienia dotyczące szerokiego zakresu problemów badawczych, a związanych przede wszystkim ze sztuką i dziedzictwem kulturowym, sfragistyką czy historią kultury i muzyki. Poruszone zostaną również kwestie związane z problematyką konserwatorską.

Wszystkie przygotowane referaty dotyczyć będą ważnych zagadnień badawczych, które w dużej mierze nie doczekały się do tej pory próby naukowego opracowania. Szczegóły dotyczące obrad oraz tytuły poszczególnych wystąpień i zaproszonych badaczy, znajdą Państwo w programie konferencji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.