ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Konfrontacje Ratownicze 2019

28.05.2019
W sobotę 25 maja rozpoczęły się Konfrontacje Ratownicze organizowane przez Jerzego Piotrowskiego we współpracy z ząbkowickimi ratownikami medycznymi, gminą Ząbkowice Śląskie, OSP Olbrachcice, stowarzyszeniem Krewmaniacy oraz Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich. Zawody zostały podzielone na dwa etapy, pierwszy dla dzieci i młodzieży z ząbkowickich szkół, drugi natomiast dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Ząbkowickiego.

Oparzenia, porażenie prądem, potrącenie, opatrywanie ran – to zadania z którymi na ząbkowickim zamku musieli zmierzyć się najmłodsi uczestnicy zawodów z pierwszej pomocy. Dopełnieniem ich wiedzy praktycznej, był test wiedzy teoretycznej. We wszystkich konkurencjach sędziami byli ratownicy medyczni, którzy oceniali prawidłowość procesu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i niezwykłym opanowaniem.

W konfrontacjach wzięli udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach, Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich, Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich, Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, Szkoły Podstawowej nr 3 z Ząbkowic Śląskich oraz młodzieżowa drużyna pożarnicza z Olbrachcic Wielkich.

Panel edukacyjny w Ząbkowickim Ośrodku Kultury prowadzony przez ratowników medycznych i policjantów z wydziału ruchu drogowego otworzyły zawody dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Do zawodów stanęły jednostki OSP Olbrachcice Wielkie, Brzeźnica, Tarnawa, Budzów. O 21:00 na zamku odbyła się odprawa załóg przed nocnymi zadaniami. Pierwsze zespoły wyruszyły do upozorowanych zdarzeń o 22:00. Wypadek motocyklisty, wybuch granatu, podtopienie, urazy wielonarządowe – to tylko niektóre zadań z jakimi musieli się zmagać strażacy ochotnicy przez całą noc. Po zakończeniu zadań praktycznych odbył się test wiedzy teoretycznej.

Wyniki konfrontacji OSP

1. OSP z Olbrachcic Wielkich
2. OSP z Tarnowa
3. OSP z Budzowa
4. OSP z Brzeźnicy.

Wyniki konfrontacji dla szkół

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach
3. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich
4. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich

Szkoły podstawowe - klasy VI-VIII:
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkowicach Śląskich

Szkoły podstawowe - klasy I-III:
1. Grupa I ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich
2. Grupa II ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich

Młodzieżowe Drużyny OSP:
1. MDP OSP Olbrachcice Wielkie

 

 

 

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.