ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Konkurs plastyczny „RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA OBYWATELI UNII EUROPEJSKIEJ” rozstrzygnięty!

09.05.2013
Bilet do Brukseli ma już swojego właściciela – dziś w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników konkursu. Komisja konkursowa spośród 20 nadesłanych prac wyłoniła I, II i III miejsce. W rozdaniu nagród uczestniczyli uczniowie z ząbkowickich gimnazjów.

Konkurs został organizowany z okazji dwudziestej rocznicy wprowadzenia obywatelstwa Unii Europejskiej, przypadającej w 2013 roku i ogłoszenia Roku 2013 Europejskim Rokiem Obywateli. Honorowy patronat objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Piotr Borys, który ufundował nagrodę główną dla laureata I miejsca - wyjazd do Brukseli i wizytę w Parlamencie Europejskim.

Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z tematami związanymi z Unią Europejską i  różnorodnością kulturową jej państw członkowskich, uświadomienie pozytywnych aspektów płynących z różnorodności kulturowej, narodowościowej i etnicznej Unii Europejskiej oraz promowanie dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie.

Wszystkie prace były oryginalne, pomysłowe i prezentowały wysoki poziom artystyczny. Głównym kryterium oceny było ujęcie tematu, które powinno zawierać ideę różnorodności i jedności kulturowej obywateli Unii Europejskiej. Prace były także oceniane pod względem pomysłowości i estetyki wykonania. Laureatką I miejsca została uczennica Anna Marcinków z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich – 22 września pojedzie wraz z opiekunem do Brukseli i zwiedzi Parlament Europejski. II miejsce zajęła Katarzyna Siemienas z Publicznego Ginazjumn nr 1; III MIEJSCE: Andżelika Mikoluk ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ząbkowicach Śląskich. Organizatorzy konkursu w imieniu Burmistrza Marcina Orzeszka wręczyli wszystkim uczestnikom podziękowania i upominki.

Gratulujemy laureatom!

Serdecznie zapraszamy na pokonkursową wystawę prac, która odbędzie się podczas Dni i Nocy Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich w dniach 12-13.07.2013 r.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.