ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Konstytucja to coś więcej, niż prawo

04.05.2018
Uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Ząbkowicach Śląskich tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Anny, skąd uczestnicy w pochodzie przemaszerowali na plac Jana Pawła II, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Rozpoczęły się one od odegrania Hymnu Polski, po którym głos zabrał Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek. W swoim przemówieniu burmistrz podkreślał wagę i znaczenie Konstytucji, oraz rolę jaka odgrywa w życiu każdego Polaka. „Konstytucja to coś więcej niż prawo – to wyraz wolności człowieka i narodu” – powiedział.

Po przemówieniu burmistrza pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę złożone zostały kwiaty przez Posłankę na Sejm RP Monikę Wielichowską, delegacje samorządu z burmistrzem Marcinem Orzeszkiem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Dominikiem na czele, organizacji kombatanckich, sybirackich, szkół i instytucji państwowych.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.