ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ławeczka Niepodległości w Ząbkowicach Śląskich

19.12.2018
Gmina Ząbkowice Śląskie znalazła się w gronie 143 laureatów konkursu ogłoszonego dla całego kraju przez Ministerstwo Obrony Narodowej (wśród 8 miast z terenu województwa dolnośląskiego). Konkurs pt.: „Ławka Niepodległości dla samorządów” dotyczył dofinansowania budowy pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie Ławek Niepodległości – ławek pomnikowych upamiętniających 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Całkowita wartość projektu wynosi 33 312,50  zł.

Kwota pozyskanego dofinansowania to wartość 26 650,00 zł.

Dzięki tej ławce można zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości m.in. odsłuchać fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady czy fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującego powstanie niepodległego Państwa Polskiego z dnia 16 listopada 1918 r.

Ławka wyposażona jest w sieć WiFi oraz fotokod QR, który umożliwia dostęp do materiałów historycznych za pomocą smartfona czy tabletu. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.