ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Lechici, Grody Czerwieńskie i spotkanie Mieszka z Dobrawą – konkurs historyczny z okazji 1050-lecia Chrztu Polski za nami

15.04.2016
„Od Mieszka I do Bolesława Chrobrego, czyli państwa polskiego początki” – pod takim tytułem Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie im. Księgi Henrykowskiej zorganizowała we współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym konkurs wiedzy historycznej z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Ząbkowic Śląskich, Świdnicy, Kłodzka, Ziębic, Nowej Rudy, Ciepłowód, Dusznik Zdroju, Mokrzeszowa i Dzierżoniowa zmagało się z pytaniami dotyczącymi początków polskiej państwowości.

Końcowa klasyfikacja:

 1. Klaudia Kania (ZSP Ziębice)
 2. Jakub Pawlicki (LO Świdnica)
 3. Piotr Pawlik (LO Świdnica)
 4. Weronika Krystek (LO Dzierżoniów)
 5. Marcin Wiśniewski (PG nr 2 Ząbkowice Śląskie)
 6. Zuzanna Grzybowska (LO Kłodzko)
 7. Natalia Waligóra (LO Świdnica)
 8. Katarzyna Kubacka (LO Kłodzko)
 9. Kacper Woźny ( PG nr 1 Ząbkowice Śląskie)
 10. Karolina Mielcarek (MZS Duszniki Zdrój)

Klasyfikacja drużynowa:

 1. I LO w Świdnicy (195 pkt)
 2. LO Kłodzko (182 pkt)
 3. ZSP Ziębice (136 pkt) 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.