ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Lekcja WOS w III LO w Ząbkowicach Śląskich

09.03.2012
W III Liceum Ogólnokształcącym, uczniowie wraz z nauczycielem WOS - Marzanną Tusznio uczestniczyli w lekcji wiedzy o społeczeństwie, którą poprowadził burmistrz Marcin Orzeszek. Celem obywatelskich zajęć było przybliżenie tematyki samorządności uczniom klas o profilu humanistycznym: III F i III D, które zdawać będą ten przedmiot na maturze.

W ramach tych zajęć młodzież zapoznała się m.in. z zasadami funkcjonowania organów państwowych, samorządu terytorialnego, działaniem Rady Miejskiej, Burmistrza, konstrukcją budżetu gminy, prowadzonych inwestycjach, sposobami pozyskiwania środków zewnętrznych dla gminy. Oprócz tego burmistrz opowiedział o tym jak wygląda praca urzędu, nie zabrakło również pytań na aktualne tematy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.