ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Licealiści w grze

15.12.2016
Dzięki współpracy z Towarzystwem Edukacji Obywatelskiej uczniowie ząbkowickiego Liceum uczestniczą w tym roku w projekcie „Młodzi w grze.” Celem projektu jest kształcenie postaw obywatelskich, aktywizacja społeczności lokalnej oraz kreowanie jej liderów.

W ramach projektu odbyły się 16- godzinne warsztaty, podczas których uczniowie zdobywali wiedzę i kompetencje niezbędne do zorganizowania obywatelskiej gry.
Licealiści taką grę przeprowadzili 9 grudnia 2016 r.

Jej motywem przewodnim były prawa człowieka, kwestie etyczne oraz świat fantastyki. W konwencji wybranych filmów i gier komputerowych grali gimnazjaliści, licealiści i przedstawiciele władz lokalnych: burmistrz Marcin Orzeszek, wicestarosta Mariusz Szpilarewicz oraz pani wicedyrektor GP nr 1 Anna Szmiel i pani wicedyrektor LO Mariola Hajduk. 

Odpowiednia scenografia, klimatyczna muzyka i charakteryzacja bohaterów umożliwiły uczestnikom szybkie przemieszczanie się między światami i rozwiązywanie ich problemów, łącznie z ratowaniem ludzkości. Grupy uczestników były oceniane, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

Wszyscy uczestnicy w świątecznym już klimacie mogli spróbować pierników upieczopnych przez Patrycję. Całość zabawy obserwowali pracownicy TEO poddając ocenie działania uczniów kl. II B o profilu społeczno- prawnym. Uczniowie tej klasy w projekcie rywalizują z młodzieżą z Oławy, Ostrowa Wielkopolskiego, Sycowa i Żmigrodu. Jak w tej rywalizacji wypadli nasi licealiści, okaże się za tydzień. Lekcja o prawach człowieka miała nietypową formę, umożliwiła zawarcie nowych znajomości i wymianę doświadczeń miedzy rówieśnikami.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.