ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Londyn miasto niezwykłe” – relacja z październikowego spotkania Klubu Globtrotera

28.10.2013
Spotkanie Klubu Globtrotera odbyło się w czwartkowy wieczór 24 października 2013 r. w Kawiarni Rynkowa. Prelekcję krajoznawczą pt. „Londyn – miasto niezwykłe” wygłosił Jerzy Organiściak.

Głównym tematem prezentacji były najważniejsze zabytki miasta – mogliśmy m. in. usłyszeć o takich atrakcjach jak Opactwo Westminsterskie, Big Ben, Tower of London, Guildhall of London czy Obelisk of City. Podczas prelekcji znalazło się także miejsce dla anegdot i ciekawostek – jedną z nich była opowieść o Karecie Lorda Majora, która co roku 9 listopada majestatycznie przemierza najstarszą dzielnicę Londynu - City, wioząc Lorda Majora – burmistrza City, witającego się serdecznie z napotkanymi mieszkańcami.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.