ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

LXI Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich – środki na kulturę, rekreację, poprawę bezpieczeństwa, oświatę i zadania inwestycyjne

29.04.2022
Radni Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich podjęli na LXI Sesji Rady Miejskiej w dniu 28 kwietnia 2022 r. istotne decyzje o zmianach w budżecie miasta i gminy na 2022 rok oraz w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Ząbkowice Śląskie na lata 2022-2042.

Do budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie wprowadzone zostały nowe zadania:

 • zakup nowego sprzętu nagłaśniającego do Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki (250 tys. zł);
 • pomoc dla jednostki Państwowej Straży Pożarnej - zakup samochodu kłada terenowego (100 tys. zł);
 • budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Grochowiskach (350 tys. zł);
 • zwiększenie środków finansowych na uzbrojenie terenu inwestycyjnego przy ul. Cukrowniczej w Ząbkowicach Śląskich, gdzie powstanie hala przemysłowo-magazynowa WSSE, zakład produkcyjny z branży spożywczej angielskiej firmy Signature Flatbreads oraz inkubator przedsiębiorczości (zwiększenie o 500 tys. zł) – jest to bardzo ważne i perspektywiczne zadanie, które umożliwi w najbliższych latach powstanie kompleksowego i nowoczesnego zaplecza gospodarczego napędzającego rynek handlu i usług.

Zwiększono środki finansowe na następujące zadania:

 • rozbudowę miejsc rekreacji w Bobolicach, Tarnowie i Jaworku w ramach zadania inwestycyjnego "Rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie” (zwiększenie o 152 tys. zł);
 • budowę dwóch ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych  na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie (zwiększenie – łącznie – do kwoty 536 tys. zł);
 • termomodernizację budynków oświatowych – Szkoły Podstawowej Nr 2, Przedszkola Publicznego Nr 2 i Przedszkola Publicznego Nr 5 (zwiększenie do 9 mln. 306 tys. zł).

Porządek obrad:        

 1. Otwarcie sesji.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Przedstawienie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z dnia 31.03.2022 r.
 5. Informacje Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym. 
 6. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
 7. Sprawozdanie z działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o za rok 2021.
 8. Sprawozdanie z działalności Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Delfin” Sp. z o. o za rok 2021.
 9. Sprawozdanie z działalności Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o za rok 2021.
 10. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie nadania statutu Żłobkowi Publicznemu w Ząbkowicach Śląskich. (projekt nr 1)
 11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta i gminy na 2022 rok. (projekt nr 2)     
 12.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Ząbkowice Śląskie na lata 2022-2042. (projekt nr 3)
 13. Interpelacje i zapytania radnych.
 14. Wolne wnioski i informacje.
 15. Zakończenie obrad.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.