ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Mali urzędnicy – zajęcia Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego w Urzędzie Miejskim

20.11.2017
Mali studenci Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego w minioną sobotę odbyli swoje kolejne zajęcia, tym razem w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich. Dzieci poznały zasady funkcjonowania rady miejskiej, gdzie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Dominikiem uczestniczyli w sesji, wybrali komisję skrutacyjną i wybrali swojego przewodniczącego. Dyskutowali również o pomysłach, co powinno zostać w Ząbkowicach Śląskich zrobione w najbliższym czasie. Odwiedzili także gabinet burmistrza, gdzie na ich pytania odpowiadał Burmistrz Marcin Orzeszek – dowiedzieli się m.in. o tym, w jaki sposób załatwia się sprawy urzędowe, poznali herb gminy, robili sobie także zdjęcia w fotelu burmistrza.

Zajęcia odbywały się także w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie mali studenci poznali podstawowe dokumenty, jakie każdy obywatel wyrabia, oglądali też archiwalne księgi. Ostatnią częścią była wizyta w Straży Miejskiej, oglądanie monitoringu miejskiego i lekcja o bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym i zabawie z psami. Na koniec każdy uczestnik zajęć otrzymał imienną, urzędową pieczątkę.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.