ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

MATEMATYCZNE ZAJĘCIA DLA DZIECI - realizacja grantu w Przedszkolu Publicznym Nr 4

02.05.2023
Przedszkole Publiczne Nr 4 w Ząbkowicach Śląskich otrzymało grant na realizację zadań w ramach programu „Rosnę z matematyką” Fundacji mBank. Działania podjęte w ramach projektu „Matematyczna wiosna” obejmują szkolenie dla nauczycieli, innowacyjne w swej formule zajęcia matematyczne dla dzieci, inspirujące warsztaty dla rodziców i dziadków oraz rodzinny konkurs.

Począwszy od lutego w każdej grupie w przedszkolu odbywają się zajęcia matematyczne będące częścią projektu, podczas których wykorzystywane są nowatorskie, nieszablonowe metody pracy z wykorzystaniem niezwykle pomysłowych, własnoręcznie wykonanych przez nauczycieli pomocy dydaktycznych.

Podczas zabaw ruchowych, w tańcu, w trakcie zabawy w kodowanie, segregowanie i sortowanie, oglądając przedstawienie teatralne, sadząc cebulki kwiatów i bawiąc się na dywanie dzieci niespostrzeżenie nabywają umiejętności matematycznych. Nauka przez zabawę sprawdza się znakomicie, a cenną wartością dodaną jest radość płynąca z zabawy oraz uśmiech każdego dziecka.

 Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii - relacji z realizacji grantu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.