ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina będzie silniej promować atrakcje turystyczne w regionie i kraju

02.02.2016
Gmina Ząbkowice Śląskie należy do Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej (DOT). Uroczyste przyjęcie gminy w poczet członków stowarzyszenia odbyło się w dniu 27 stycznia 2016 . To kolejny etap kreowania pozytywnego wizerunku gminy i promocji atrakcji Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina. Wstąpienie do DOT-u przyniesie dla gminy bezsprzeczne korzyści: wspólny udział w targach turystycznych, wspólne promowanie atrakcji czy imprez we wszelkiego rodzajach materiałach reklamowych - będziemy dostrzegani w regionie i w Polsce w jeszcze większym stopniu niż do tej pory.

Prowadzimy i uczestniczymy w wielu projektach, które promują Gminę Ząbkowice Śląskie. Przypomnę chociażby udział Krzywej Wieży w spocie ogólnopolskim „Dolny Śląsk - Dotknij Tajemnicy”, który okazał się wielkim sukcesem. Wiemy że, turysta jest wymagającym klientem, stale oczekującym nowych atrakcji i przeżycia emocji. Dlatego staramy się poszerzać naszą ofertę  - co roku pojawiają się kolejne atrakcje np.: Miejska Trasa Turystyczna, wystawa „Średniowieczna izba tortur i więzienie w lochu głodowym” czy „Śladami dra Frankensteina”. Także w tym roku, od nowego sezonu turystycznego, który rusza 1 kwietnia, pojawi się nowy projekt – mam nadzieję, że zainteresuje i przyciągnie Gości odwiedzających Ząbkowice Śląskie. Wszystkie te projekty chcemy promować, najszerzej jak tylko się da. Dlatego jestem przekonany, że przystąpienie do Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, jeszcze w większym stopniu pozwoli wypromować Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina a także spowoduje jeszcze większy wzrost ilości turystów, a tym samym skorzystają nasi przedsiębiorcy ponieważ zwiększą się dochody sklepów, punktów gastronomicznych i hotelowych.” – powiedział Marcin Orzeszek burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna (DOT) to stowarzyszenie utworzone w 2000 roku przez władze samorządowe Dolnego Śląska. Główne cele działania stowarzyszenia dotyczą promowania i tworzenia pozytywnego wizerunku Dolnego Śląska, jako regionu turystycznie atrakcyjnego pod względem kulturowym i przyrodniczym.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.