ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina coraz bardziej popularne wśród turystów

03.01.2019
Promocja turystyczna Ząbkowic Śląskich jako Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina przynosi efekty. W 2018 roku nasze atrakcje turystyczne odwiedziło 35 813 turystów. Co ważniejsze, liczna turystów z roku na rok jest coraz większa. Są to jednak te osoby, które kupiły bilet na którąś z atrakcji turystycznych – Krzywą Wieżę, Izbę Pamiątek Regionalnych, Śladami dra Frankensteina, Zamek lub Escape Room. Liczba osób, która jednak odwiedziła Ząbkowice Śląskie, zatrzymała się tutaj, zrobiła zdjęcie, skorzystała z lokali gastronomicznych jest dużo większa.

Rozwój turystyki jest dla władz naszej gminy z burmistrzem Marcinem Orzeszkiem na czele jednym z priorytetów w rozwoju gminy. Wizyty turystów to nie tylko wpływy ze sprzedaży biletów, ale przede wszystkim możliwość rozwoju przedsiębiorczości (punktów gastronomicznych, hotelarskich, handlowych itd.). Dlatego też w tym roku uruchomiona zostanie kolejna atrakcja turystyczna – Labirynt Luster. Miejsce, którego nie było dotychczas na mapie turystycznej Dolnego Śląska.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.