ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Czerwonym Kostelcu

29.08.2012
W ramach realizowanego przez naszą gminę mikroprojektu: "Dziedzictwo pogranicza polsko-czeskiego podstawą współpracy miast partnerskich", przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, mieszkańcy Ząbkowic Śląskich oraz panie z zespołu "Braszowiczanki" z Braszowic uczestniczyli w 58. Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Czerwonym Kostelcu (Czechy).

Nasza gmina 25 sierpnia w Czerwonym Kostelcu zaznaczyła swoją obecność poprzez występ "Braszowiczanek". Na głównej scenie panie zaprezentowały publiczności swoje pieśni przy akompaniamencie akordeonu. Przy centrum festiwalowym funkcjonowało stoisko promocyjne naszej gminy, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przygotowane przez gospodynie z Braszowic: smaczne pierogi, pyszne domowe ciasta, barszcz czerwony, chleb ze smalcem i ogórkiem przyciągały zarówno mieszkańców, jak i gości festiwalowych z różnych krajów, m. in. Gruzji, Kanady, Włoch czy Brazylii. Dużym zainteresowaniem mieszkańców i przyjezdnych zespołów cieszyły się także foldery o Ząbkowicach Śląskich i gadżety oraz przygotowane na ten cel ulotki o wrześniowej rekonstrukcji bitwy polsko-czeskiej w Ząbkowicach Śląskich.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.