ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Mieszkańcy pokolenia 50+ wchodzą w cyfrowy świat

27.03.2013
Polska Cyfrowa Równych Szans to projekt mający na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach. 25 marca 2013 r. w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie adresowane do pokolenia 50+, poświęcone promocji projektu.

10 spośród 13 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu! – apeluje Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Na rzecz włączenia dorosłych w cyfrowy świat, działają lokalni animatorzy działań tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej – w naszej gminie w osobach Pana Zbigniewa Owczarka, Romana Pińkowskiego oraz Bogumiła Jędraszczyka.

Realizacja projektu PCRS w Gminie Ząbkowice Śląskie już przynosi efekty – podczas spotkania zostały rozdane pierwsze dyplomy dla osób, które ukończyły warsztaty. Zgłosili się kolejni chętni do odbycia kursu „obsługi” Internetu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.