ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

"Mikołaje 2016" - 104 Rajd Ziemi Ząbkowickiej

14.12.2016
Stowarzyszenie Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej zorganizowało w minioną sobotę 10 grudnia - 104 Rajd Ziemi Ząbkowickiej i 41 Rajd Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych – „MIKOŁAJE 2016”. Uczestniczyły w nim 174 osoby.

Trasą przyrodniczą z Mikołajowa (8,9 km – 12 pkt GOT) oraz trasą integracyjną ze Srebrnej Góry (4,6 km- 7 pkt GOT ) rajdowicze dotarli do serca Twierdzy Srebrnogórskiej DON JON-u. Trasa przyrodnicza prowadziła m.in. fragmentem dawnej kolei sowiogórskiej z dwoma wiaduktami: żdanowskim i srebrnogórskim. Grupa z trasy integracyjnej poznała główne zabytki Srebrnej Góry m.in. Kościół p.w. św. Piotra i Pawła oraz dawny Kościół ewangelicki.  Na zakończenie rajdu były kiełbaski z ogniska, konkursy wiedzy krajoznawczej i przyrodniczej oraz słodycze od Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka, który tradycyjnie nas odwiedził. Organizatorzy serdecznie dziękują urzędom gmin, starostwu powiatowemu, sponsorom, opiekunom, kwatermistrzom i wolontariuszom za wszelką pomoc w przygotowaniu i realizacji rajdów w 2016r. Serdecznie zapraszamy na kolejne Rajdy Ziemi Ząbkowickiej w 2017r. więcej informacji i zdjęć na Facebook-u: Rajdy Ziemi Ząbkowickiej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.