ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Mikołajki w Ząbkowicach Śląskich 2013 – relacja

09.12.2013
Tegoroczne Mikołajki odbyły się w sobotę 7 grudnia w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Konkursy z nagrodami i wesołe zabawy sprawiły, że na twarzach wszystkich uczestników mikołajkowej zabawy pojawiły się szerokie uśmiechy. Największą atrakcją okazał się jak co roku - przyjazd Świętego Mikołaja. Wydarzenie zwieńczył film animowany „Renifer Niko ratuje brata” – opowieść o przygodach sympatycznego reniferka, na którą licznie przybyli najmłodsi mieszkańcy wraz z rodzicami.

Mikołajki rozpoczął burmistrz Marcin Orzeszek, witając wszystkie dzieci i zachęcając do wspólnej zabawy. Na scenie pojawił się wesoły Klaun Malinka, który zaangażował w gry i zabawy zarówno tych najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Dzieci z ochotą uczestniczyły w mikołajkowych zabawach. Animacje klauna dopełnił mały pokaz iluzji na wesoło:  jak wyczarować pieniążki z kapelusza, czy cukiereczki z brzuszka dziecka. Każde z dzieci otrzymało od Malinki zwierzątko (wedle gustu) wykonane z balonika.

W końcu na scenie pojawił się długo wyczekiwany Święty Mikołaj, który opowiedział słuchaczom bajkę o fabryce zabawek na Biegunie, po czym obdarował wszystkie dzieci słodyczami. Po odwiedzinach Siwobrodego w holu Kina ZOK każdy chętny mógł otrzymać watę cukrową. W równoległym czasie w Rotundzie ZOK odbyło się wspólne ubieranie choinki.

Kolejną, specjalnie przygotowaną atrakcją dla całych rodzin była bezpłatna projekcja bajki „Renifer Niko ratuje brata”. Bajka okazała się pełną humorystycznych wątków, zajmującą opowieścią o najsympatyczniejszym reniferze świata i pomocniku legendarnej Eskadry Świętego Mikołaja. Po seansie na dzieci czekała kolejna słodka niespodzianka: cukierki od burmistrza Marcina Orzeszka.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.