ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nabór zgłoszeń do Programu Opieka Wytchnieniowa – edycja 2024 / termin zgłoszeń: 16 listopada 2023 r.

06.11.2023
Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich ogłasza nabór wniosków w ramach ministerialnego Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024. Program realizowany jest przy wsparciu finansowym ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego.

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  2. osobami niepełnosprawnymi posiadającymi:
    a)  orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
    ​b) orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021r. poz. 573, z późn. zm.).
    – poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Usługi opieki wytchnieniowej przysługują w przypadku zamieszkiwania członka rodziny lub opiekuna, o których mowa w ust. 1, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą z niepełnosprawnością, która wymaga stałej opieki w zakresie potrzeb życia codziennego.

Aktywność zawodowa, nie wyklucza członka rodziny lub opiekuna z możliwości uzyskania usługi opieki wytchnieniowej.

W związku z  powyższym zapraszamy osoby zainteresowane do składania Karty zgłoszenia do  Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024 osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich, Osiedle XX-lecia 52, lub na adres e-mail: sekretariat@opszabkowiceslaskie.pl w terminie do 16 listopada 2023 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 74 8100190, 74 8100254, 74 8100946.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń uczestnicy posiadający Kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej, będą mieć zapewniony dostęp do usługi w pierwszej kolejności.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.