ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nadobne panny i zacni rycerze! Zapraszamy na rycerskie zmagania!

08.06.2015
Na beczkę, którą pośpiesznie ustawiono pośrodku rynku miejskiego, wskoczył zdyszany herold w pstrokatym kaftanie. Widać zaschło mu w gardle, bo jak na zawołanie podano mu naprędce piwa z miejskiej piwnicy. Posłaniec wychylił na raz pół kubka, pokiwał głową na znak, że smakowało, po czym wyciągnął i rozwinął pergamin obwieszony miejskimi pieczęciami. Odchrząknął, nabrał powietrza i gardła nie szczędząc ogłosił:

"Zacni mieszkańcy miast i wsi! W imieniu miasta Frankenstein mam zaszczyt zaprosić Was, zarówno każdego z osobna, jak i rodziny całe, na Rycerskie Zmagania, które zwołuje się na dzień św. Cyryla, czyli 27 czerwca roku pańskiego 2015 na ząbkowickim zamku. Przybywajcie licznie, dla każdego moc zabawy czeka!"

...po czym zwinął szybko pergamin, dopił to, co pozostało w drewnianym kuflu i czym prędzej opuścił rynek zgrabnie balansując między kramami i zebraną gawiedzią, aby na czas zanieść nowinę w dalsze zakątki krainy...

Serdecznie zapraszamy na pełen wrażeń dzień z kulturą średniowiecza! Wraz z Bractwem Rycerskim Chorągiew Księstwa Ziębickiego przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, w tym m.in. grę plenerową z nagrodami, jadło średniowieczne oraz pokazy muzyczne, taneczne, bojowe i wiele, wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z plakatem imprezy, w którym znajdziecie szczegóły wydarzenia. Do zobaczenia na ząbkowickim zamku!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.