ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Narty w Czechach

27.02.2018
W ramach polsko-czeskiego projektu „Rozwój wszechstronny ku nowym horyzontom poznania” uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śl. Wyjechali w góry do czeskiej miejscowości Destne, aby wraz z młodzieżą z Czerwonego Kostelca doskonalić umiejętności jazdy na nartach.

Pobyt w Górach Orlickich trwał sześć dni (od 11 do 16 lutego) i był wypełniony aktywnościami sportowymi oraz wzajemną nauką naszych języków i kultury.  Jazda na nartach zorganizowana była od rana aż do późnych godzin popołudniowych. Stoki w Destne zostały świetnie przygotowane zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Młodzież miała również okazję spróbować swoich sił na nartach biegowych, co okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem.

Podczas wspólnego wyjazdu uczniowie nawiązali wiele przyjaźni z rówieśnikami z czeskiej szkoły. Język naszych sąsiadów nie jest już dla nas przeszkodą. Czekamy na kolejne spotkania, na które już się cieszymy. Ahoj!

Projekt „Rozwój wszechstronny ku nowym horyzontom poznania” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.