ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nie - dla czadu! Sezon grzewczy 2015/2016.

03.11.2015
Państwowa Straż Pożarna ostrzega przed groźbą zatrucia się czadem. W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym, rozpoczyna się akcja "Nie - dla czadu!".

Do akcji ratowniczo-gaśniczych związanych z tlenkiem węgla strażacy wyjeżdżają w ciągu całego roku, jednak problem wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Czytelniku - nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, że zdrowie, a nawet życie Twoje i Twoich bliskich może w dużej mierze zależeć również od tego, jak poważnie potraktujesz treść naszych porad

Celem kampanii NIE DLA CZADU jest przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanych z tlenkiem węgla oraz pokazanie, jak można zapobiegać zatruciom czadem. Dochodzi do nich, bo nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo niebezpieczne mogą być stosowane przez nas od lat praktyki dotyczące np. uszczelniania okien czy też zaniedbania związane z przeglądem stanu technicznego przewodów kominowych i wentylacyjnych.

Więcej informacji o zagrożeniu czadem oraz tym, jak go uniknąć znajdą Państwo na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.