ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nie pal śmieci – nie truj siebie i innych!

11.01.2017
Straż Miejska informuje, że na podstawie posiadanych uprawnień może w godzinach 6:00 – 22:00 wejść na teren posesji, (art. 379 ustawy Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. Dz. U. Nr 62, poz 627 z późn. zm) i sprawdzić, czy ogrzewając dom, palimy odpady. Każdy, kto wbrew przepisom spala w piecu odpady, może otrzymać od Straży Miejskiej mandat karny, grozi mu również kara grzywny do 5000 zł.

Mieszkańcy, którzy  palą w piecach odpadami, muszą mieć świadomość, że szkodzą nie tylko środowisku i innym mieszkańcom, ale –przede wszystkim- sobie. Być może brak tej świadomości powoduje takie a nie inne zachowania. Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej gminy – śmieci wyrzucamy do kosza, nie do pieca! 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.