ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nie wyrzekajmy się polskości! – obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Ząbkowicach Śląskich

12.11.2015
Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Niepodległości w Ząbkowicach Śląskich zainaugurowała Msza Święta w kościele pw. Św. Anny, skąd wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Poległym za Ojczyznę. Na placu Jana Pawła II uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1 Natalia Juszczyk przedstawiła krótki rys historyczny, po którym przemówienie wygłosił Marcin Orzeszek, Burmistrz Ząbkowic Śląskich.

„Zróbmy wszystko, aby dzień 11 listopada był dniem radosnym, dniem pojednania nas wszystkich, bez względu na wszelkie podziały. Nie wyrzekajmy się polskości! Bądźmy jej wierni w codziennych postawach i życiowych wyborach.” – mówił burmistrz w swoim przemówieniu.

 

Następnym punktem było złożenie kwiatów i wieńców pod pomnikiem przez delegacje Związku Kombatantów RP, Związku Inwalidów Wojennych,  samorządów, szkół, instytucji publicznych, sołectw  i stowarzyszeń.

 

Uroczyste obchody 97 rocznicy odzyskania Niepodległości zakończył koncert Miejskiej Orkiestry Dętej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.