ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nocne zwiedzanie ząbkowickich atrakcji turystycznych z dreszczykiem…. już 2 maja!

26.04.2016
Nocne zwiedzanie atrakcji turystycznych Ząbkowic Śląskich stało się już tradycją w naszym mieście, zwłaszcza podczas sztandarowych imprez. Trudno się dziwić, ponieważ nocna atmosfera wprowadza w nastrój tajemniczości, dodaje budowlom i pomieszczeniom niepowtarzalny klimat czy potęguje nastrój grozy. Wszystkie te emocje będą mogli Państwo odczuć na własnej skórze już 2 maja. Zapraszamy do nocnego zwiedzania Krzywej Wieży i Śladami dr. Frankensteina z Salą Grabarzy. W tym roku czeka na Państwa NOWOŚĆ – escape room na ząbkowickim zamku – „KOMNATA TAJEMNIC” będzie udostępniona również w NOCY – ostatnie wejście o 24:00! Atrakcje tj. Wszystkie powyższe atrakcje będą czynne od 9:00 rano do 24:00.

Jedyna w Polsce, a druga w Europie Krzywa Wieża o odchyleniu aż 2,14 m zachwyca o każdej porze, ale o zachodzie słońca, zmroku z jej szczytu widoki na okoliczne góry i panoramę miasta są wyjątkowo piękne. Wystarczy na nią wejść pokonując 139 schodów…..

Zachęcamy również do udziału w nowej grze Escape room – „Komnata Tajemnic”. To pierwszy „pokój ucieczek” w naszym mieście, który znajduje się na zamku w wieży bramnej i nawiązuje do historycznego wydarzenia w 1646 roku, jakie miało miejsce w Ząbkowicach Śląskich - oblężenia zamku przez wojska cesarskie, bronionego zaciekle przez szwedzką załogę. Grupa osób zostaje zamknięta w wystylizowanym pomieszczeniu i musi się z niego wydostać. Wyjście z pokoju oczywiście nie jest proste. Gracze napotykają różnorodne przeszkody i zagadki, ale przebrnięcie przez nie wszystkie daje niesamowitą satysfakcję. Gracze mają maksymalnie 60 minut czasu na znalezienie klucza i uwolnienie się z pokoju. Tym razem przy skąpym oświetleniu - blasku tlących się świec, będzie można rozwikłać wszystkie zagadki i wydostać się z pułapki…

 Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji do NOCNEJ „KOMNATY TAJEMNIC”. 2 maja 2016 r. wejścia będą możliwe o godzinach: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00, 19.30, 21.00, 22.30, 24.00. Rezerwację godzin wejścia (grup 2-7 osób) prosimy kierować na adres escape.room@zabkowiceslaskie.pl lub pod nr telefonu 74 815 20 43. DOKONUJĄC REZERWACJI należy podać niezbędne dane: godzinę, imię i nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy i liczbę uczestników. Prosimy o zapoznaniem się z regulaminem gry escape room:  Regulamin.pdf

 Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się atrakcja w najstarszym budynku mieszkalnym Ząbkowic Śląskich - Dworze Kauffunga. Śladami dr. Frankensteina – bo o niej mowa – nawiązuje do dawnej nazwy miasta, ale przede wszystkim do legendy ząbkowickiego Frankensteina. Aby ją poznać należy zwiedzić Salę Grabarzy, Laboratorium dr. Frankensteina i Salę Mary Shelley.

 Zapraszamy do Ząbkowic Śląskich 2 maja 2016 roku na pełne emocji nocne zwiedzanie!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.