ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nocne zwiedzanie zamku ze świecami podczas Ząbkowickiej Nocy Muzeów

12.05.2016
Zapraszamy na kolejną już wędrówkę szlakiem ząbkowickiej historii z okazji Nocy Muzeów, która odbędzie się 13 maja br. Tym razem hasłem przewodnim zwiedzania miasta z fabułą będzie 1050. rocznica Chrztu Polski. Jaki wpływ miały burzliwe dzieje chrześcijaństwa na losy miasta? Tego można będzie dowiedzieć się podczas wieczornego spaceru ulicami Ząbkowic Śląskich – szlakiem ząbkowickich atrakcji turystycznych. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00 na dziedzińcu ząbkowickiego zamku.

 Trasa naszej tegorocznej wędrówki prowadzić będzie do kościołów: św. Anny, sióstr Klarysek oraz św. Jadwigi. Po drodze spotkamy różne postacie związane z historią Ząbkowic Śląskich, które opowiedzą nam o rozłamach, jakie nastąpiły w chrześcijaństwie, najazdach husyckich, które spustoszyły miasto oraz największej tragedii Europy, jaką była wojna 30-letnia.

Zwiedzanie miasta zakończy się w ruinach ząbkowickiego zamku gdzie czekać będą kolejne atrakcje - nocne zwiedzanie zamku ze świecami oraz obserwacje wiosennego nieba z dachu bastei. W razie niepogody planowany jest wykład na temat astronomii. Serdecznie zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.