ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nowa ścieżka rowerowa w Gminie Ząbkowice Śląskie!

29.05.2018
Gmina Ząbkowice Śląskie przejmie od Polskich Kolei Państwowych torowiska po nieczynnych liniach kolejowych nr 318 (E) i nr 320. Planowane przejęcie ma nastąpić w III kwartale 2018 roku - do tego czasu Polskie Koleje Państwowe S.A. we Wrocławiu zobowiązały się zakończyć procedury mające na celu uzyskanie wszelkich zezwoleń: Zarządu Głównego PKP S.A. oraz Ministerstwa Infrastruktury.

„ Jestem przekonany, że jest to inwestycja niezwykle prorozwojowa dla Gminy Ząbkowice Śląskie, i przez wielu mieszkańców oczekiwana tak,  jak w przypadku tego typu inwestycji już zrealizowanych, związanych z szeroko rozumianą rekreacją: budową skateparku, rewitalizacją Parku Miejskiego, budową placów zabaw i siłowni zewnętrznych na terenie gminy, budową Orlików czy rozpoczętej budowy krytego basenu. Mam nadzieję, że docelowo ta ścieżka będzie łączyła Srebrną Górę ze Strzelinem, przebiegając przez Ząbkowice Śląskie, Ciepłowody i Kondratowice. ” – kończy Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.