ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nowe elektryczne autobusy coraz bliżej!

17.02.2022
16 lutego Gmina Ząbkowice Śląskie podpisała umowę na zakup 4 zeroemisyjnych autobusów elektrycznych. Autobusy dostarczy firma Automet spółka jawna z Sanoka za kwotę 6 883 080,00 zł.

Zakres umowy obejmuje zakup 4 sztuk nowych autobusów elektrycznych akumulatorowych typu MINI o długości 8 metrów długości, dostosowanych do systemu ładowania szybkiego w technologii plug – in.

Ilość miejsc siedzących to 12, a stojących 10. Pojazd przystosowany będzie dla osób z niepełnosprawnościami.

Pojazdy napędzane będą silnikiem elektrycznym zasilanym pakietem akumulatorów o pojemności pozwalającej na uzyskanie zasięgu dziennego na poziomie około 250 km. Wyposażenie pojazdów będzie obejmowało standardowe rozwiązania stosowane w najnowszych autobusach eksploatowanych dotychczas w Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej, tj.:

-system informacji pasażerskiej składający się z elektronicznych wyświetlaczy kierunkowych,

-system monitoringu wizyjnego obejmujący cały pojazd,

-system lokalizacji pojazdów,

-system analizy podróży.

Oprócz tego każdy autobus będzie wyposażony w ładowarki USB dla pasażerów, klimatyzację oraz ogrzewanie zimą

Uruchomienie nowych z linii z nowymi autobusami planowane jest na jesień 2022 roku.

Dofinansowanie na zakup czterech nowych autobusów wyniesie ponad 5,5 mln złotych i Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała je w ramach projektu „Ograniczenie niskiej emisji w Ząbkowicach Śląskich poprzez zakup zeroemisyjnego elektrycznego taboru autobusowego do obsługi Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”. Dofinansowanie przyznane jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.