ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nowe miejsca pracy w Ząbkowicach Śląskich – powstanie Inkubator Przedsiębiorczości pod działalność 9 nowych firm!

21.05.2021
Kolejna bardzo dobra wiadomość: otrzymaliśmy ponad 3 mln złotych na dofinansowanie na budowę i wyposażenie Inkubatora Przedsiębiorczości.

Wniosek „Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich” został złożony w partnerstwie z Gminą Miejską Kłodzko i Gminą Ziębice. Na naszą część projektu przypada 4 509 147,67 zł i dofinansowanie 3 135 654,07 zł. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

- Rozwój przedsiębiorczości jest ważny dlatego cieszę się z dofinansowania na budowę inkubatora. Będzie to realne wsparcie i pomoc dla przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, rozpoczynających lub dopiero zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie. To niezwykle ważny element w dalszym rozwoju naszej gminy – efektem działalności inkubatora będą kolejne miejsca pracy i nowe firmy. Niewątpliwie jest to kolejny krok do wzmocnienia potencjału gospodarczego naszej gminy - mówi Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek.

Budynek powstanie w obrębie Ząbkowickiej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Cukrowniczej – co ważne: usytuowany będzie obok hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - dedykowanej mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Te dwa obiekty będą współtworzyć doskonałe miejsce dla rozwoju gospodarczego w naszym regionie. Planowane otwarcie inkubatora to I kwartał 2023 roku. Potencjalni odbiorcy planowanych obiektów będą mogli korzystać z usług w dwóch formach:

a) w trybie rezydenckim – firma wynajmuje powierzchnie i korzysta z pakietu usług zgodnie z regulaminem danego obiektu,

b) w trybie nierezydenckim – firma nie wynajmuje powierzchni, lecz korzysta z infrastruktury i oferty zgodnie z regulaminem danego obiektu.

Inkubator przygotowany będzie pod działalność minimum dziewięciu firm. Wśród pomieszczeń znajdzie się część biurowa, wyposażona w meble oraz sprzęt komputerowy z możliwością skorzystania z infrastruktury informatycznej i Internetu. Dla potrzeb pracowników firm inkubowanych zaplanowane są zaplecza socjalne, aneksy kuchenne, sala dla małego dziecka, sala usługowa wyposażona w profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne, drukarki 3D, skanery 3D oraz plotery. Powstanie także nowoczesna serwerownia oferująca firmom dostęp do serwerów, dysków, UPS oraz posiadająca nowoczesne zabezpieczenia sieci i danych. Ponadto korzystający z inkubatora będą mieć możliwość przeprowadzenia profesjonalnych szkoleń i konferencji dzięki sali konferencyjnej na pierwszym piętrze, wyposażonej w nowoczesny multimedialny sprzęt oraz 10 sztuk laptopów (sala  z własnym zapleczem kuchennym z możliwością przygotowania i przechowania drobnego poczęstunku). Inkubator posiadać będzie także halę magazynową wyposażoną w dwie chłodnie, szafy i półki magazynowe, podzieloną na boksy z mobilnych płyt, co oznacza możliwość dostosowywania powierzchni każdego boksu dla potrzeb danej firmy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.