ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

O Puchar Premiera Donalda Tuska

12.09.2012
Już po raz trzeci odbyła się nie tylko w Ząbkowicach Śląskich, ale również w całej Polsce impreza pt. III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Udział eliminacjach gminnych wzięło kilkadziesiąt drużyn dziewcząt i chłopców podzielonych na kategorie wiekowe. Emocji nie brakowało od samego początku do końca.

Jako, że w samych Ząbkowicach do rozgrywek zgłosiło się ponad 30 drużyn turniej rozgrywano na dwóch "Orlikach". Młodsi po uroczystym otwarciu udali się na boiska przy Szkole Podstawowej nr 3, a starsi mecze rozgrywali na kompleksie przy stadionie miejskim. Na obu boiskach działo się wiele, a młodzi piłkarze i piłkarki walczyły w każdym spotkaniu do ostatniego gwizdka sędziego.

Po kilku godzinach sportowych zmagań było wiadomo, kto przejdzie dalej do Mistrzostw Dolnego Śląska. Zwycięzcy reprezentować będą gminę na finałach wojewódzkich. Jeden z nich w kategorii dziewczęta starsze odbędzie się w mieście Frankensteina. Ząbkowice, bowiem zostały wybrane do rozegrania finałów Dolnego Śląska.

Ogólnie w kategorii dziewczęta młodsze zwyciężyła ekipa Szkoły Podstawowej nr 3, której opiekunem był Jerzy Gancarz. Drugie miejsce przypadło drużynie SP Nr 1 pod opieką Marka Machnika, a trzecie drugiemu zespołowi "trójki". Wśród chłopców ponownie na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna SP nr 3, która wyprzedziła SP Nr 1 oraz SP nr 2.

W kategorii dziewczęta starsze najlepszym zespołem okazała się ekipa Gimnazjum Publicznego nr 2, którą poprowadził Rafał Matusik. Drugie miejsce zajął zespół Urszuli Saryczew (GP nr 1), a trzecie Leszka Żurka (SP Nr 3).

W kategorii chłopcy starsi bezkonkurencyjna okazała się drużyna GP Nr 1 A Tomasza Stelmacha, która w finale pokonała podstawówkę ze Zwróconej. Trzecie miejsce zajął team SP Nr 3. W Galerii kilkanaście zdjęć z turnieju.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.