ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Obchody 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich

14.07.2016
Koła Gospodyń Wiejskich obchodzą w tym roku 150 rocznicę swojego istnienia. Pełne energii i pasji kobiety - czasami też panowie - kultywują miejscowe tradycje związane z kuchnią i obyczajami, występują w zespołach tanecznych i wokalnych, wykonują ludowe rękodzieło. Wspólnie pracując dla podtrzymania tradycji naszego regionu, na rzecz lokalnego społeczeństwa. Gmina Ząbkowice Śląskie będzie gospodarzem regionalnych uroczystości 150-lecia KGW, które odbędą się 24 lipca w Stolcu.

W programie uroczystości przewidziano wiele atrakcji, m.in. występy zespołów ludowych, konkurs folklorystyczny, prezentacje twórczości artystycznej Kół Gospodyń Wiejskich, plebiscyt na najciekawszą aranżację stoiska, konkurs na najlepszy wypiek oraz konkurs sprawnościowy. 

Organizatorem imprezy jest Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz z Gminą Ząbkowice Śląskie oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Świdnicy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.