ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Obradowało Prezydium Ząbkowickiej Młodzieżowej Rady Miejskiej

10.03.2016
Propozycje zadań, nowe projekty i współczesne problemy z jakimi zmaga się młodzież były tematami spotkania członków Prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej - które odbyło się 9 marca 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich. Było to już kolejne spotkanie robocze – pierwsze odbyło się 24 lutego br.

Reprezentanci ząbkowickiej młodzieży przedstawili burmistrzowi Marcinowi Orzeszkowi swoje spostrzeżenia oraz pomysły. Wśród poruszanych propozycji znalazły się m.in. tematy dotyczące inicjowania i organizacji wydarzeń kulturalnych dla młodzieży (warsztatów, spotkań z ciekawymi osobami, wieczorów filmowych itp.), organizacji konkursów m.in.  wiedzy o Unii Europejskiej, konkursu dla klas szkolnych najbardziej zaangażowanych w realizację działań na rzecz młodzieży, założenia na profilu społecznościowym Facebook strony Młodzieżowej Rady Miejskiej, prowadzenia stoiska na świątecznych  jarmarkach, czy ustawienia ławek do siedzenia na korytarzach Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica.

Z całą pewnością należy docenić zaangażowanie ząbkowickiej młodzieży w kształtowanie obecnej rzeczywistości czy przyszłości. Młodzież angażując się w życie społeczno-kulturalne gminy, odczuwając potrzebę dyskusji - dostrzega sens działania i współpracy na rzecz lokalnej społeczności, a to z całą pewnoscią będzie procentowało w przyszłości.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.