ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Odkryj skarby w Gminie Ząbkowice Śląskie - Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach

01.06.2016
Zapraszamy do zwiedzania Podziemnej Trasy Edukacyjnej po nieczynnej kopalni Niklu, Chryzoprazu i Opalu w miejscowości Szklary Huta. To unikatowe miejsce w Polsce i Europie, ze względu na wyjątkowe walory występujących kamieni jubilerskich, takich jak: zielony Chryzopraz, mlecznobiały Opal. To Centrum Dolnośląskiego Zielonego Złota!

Chryzopraz ze względu na jego wyjątkowość i wartość nazwano „dolnośląskim zielonym złotem” i jest on ceniony na całym świecie. Wspomniane minerały (kamienie półszlachetne, jubilerskie ) występują również w Australii jako drugim, po złożu w Szklarach miejscu na naszym globie.

Zwiedzanie kopalni trwa ok. 1 godziny, które wieńczy wystawa Chryzoprazów i Opali.

Kopalnia udostępniona jest dla turystów od maja do września i od wtorku do niedzieli. Wejście od godz.  10:15, ostatnie wejście o godz. 17:15. W poniedziałki - nieczynne.

Więcej informacji na oficjalnej stronie: www.kopalniaszklary.pl

Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach. Centrum Dolnośląskiego Zielonego Złota
tel. kom. 784 721 071
tel. kom. 531 516 646
tel. stacjonarny: 74 817 57 06 (po godz. 18:00)
e-mail: kopalniaszklary@wp.pl
Facebook: https://pl-pl.facebook.com/DAWNA.KOPALNIA.SZKLARY

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.