ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Odkryj tajemnicę zamku! Sobota Mocy czyli otwarcie Sezonu Turystycznego 2016 w Ząbkowicach Śląskich już 2 kwietnia

31.03.2016
Nieodkryta Komnata Tajemnic, Rycerze i Mistrzowie Jedi na Zamku, wybijanie pamiątkowej monety z Krzywą Wieżą, quiz wiedzy z nagrodami i inne niespodzianki – tak rozpocznie się sezon turystyczny w Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina! Jednym słowem rozrywka i emocje w wielkim stylu dla całych rodzin! Uroczyste otwarcie Wrót Zamku, które są symbolem rozpoczęcia sezonu turystycznego odbędzie się 2 kwietnia (sobota) o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy!

„Komnata Tajemnic” to nowa atrakcja turystyczna i pierwszy w Ząbkowicach Śląskich pokój zagadek – popularny na świcie i wywodzący się z wirtualnych gier - escape room. Istotą atrakcji jest wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia poprzez rozwikłanie zagadek, odnalezienia ukrytych przedmiotów a w nich wskazówki do dalszego działania. Otwarcie sekretnych zamków i kłódek na pierwszy rzut oka - nie do otwarcia - pozwolą odnaleźć klucz i wydostać się z pokoju. Na ucieczkę pozostaje jedynie 60 minut. Logiczne myślenie i spostrzegawczość to cechy, które się przydadzą. Z cała pewnością escape room przyniesie sporo niezapomnianych wrażeń i zadowoli wszystkich miłośników przygód oraz łamigłówek. Rozgrywka toczyć się będzie w XVI wiecznym ząbkowickim zamku - w jednym pokoju – Komnacie Tajemnic. Do gry zapraszamy grupy (od 2 do 7 osób) przyjaciół, rodzin i turystów. Ząbkowicki escape room’u nawiązuje do wydarzenia historycznego - okresu wojny trzydziestoletniej i oblężenia zamku przez wojska cesarskie…

Jest lipiec 1646 roku. Od dwóch tygodni wojska cesarskie oblegają ząbkowicki zamek broniony przez szwedzką załogę. Każdy kto nieopatrznie wkroczy na teren zamku natychmiast zostanie pojmany i powieszony… UWOLNIJ SIĘ zanim szwedzcy żołnierze wykonają na tobie wyrok…

Komnata Tajemnic - escape room w ząbkowickim zamku - trailer:


To nie koniec przygód tego dnia - ząbkowicki zamek zmieni się w bastion STAR WARS. Filmowa gwiezdna fot. Wrocławski Klub Gwiezdnych Wojensaga od lat intryguje i zrzesza fanów na całym świecie. Tym razem część Imperium Galaktyki pojawi się w fot. Wrocławski Klub Gwiezdnych WojenZąbkowicach Śląskich. Od godziny 13:00 do 17:00 przebrane postacie z Wrocławskiego Klubu Gwiezdnych Wojen – poprowadzą blok poświęcony tematyce Star Wars m.in. gry i zabawy, pokazy walk na miecze świetlne, będzie można zrobić zdjęcia z bohaterami filmowymi. Wszyscy sympatycy Gwiezdnych Wojen z całą pewnością nie będą zawiedzeni. Jeśli nie pojawicie się na Zamku tego dnia, losy świata i galaktyki znów będą zagrożone. Po której stronie mocy staniesz? Niech Moc będzie z Tobą!

Zapraszamy mieszkańców, turystów i wszystkich Gości na pokazy wybijania monet na stanowisku XVI-wiecznego mincerza. Monety pamiątkowe z wizerunkiem Krzywej Wieży będą mogli wszyscy chętni własnoręcznie wybić i zabrać na pamiątkę. Dodatkowo na najmłodszych, którzy odwiedzą Krzywą Wieżę w tym dniu lub podczas dowolnego dnia w kwietniu - czekać będzie „Quiz Wiedzy o Krzywej Wieży” z upominkami.

Ceny biletów obowiązujących od 1 kwietnia 2016 r.:

- Krzywa Wieża – bilet normalny: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł

- Izba Pamiątek Regionalnych - bilet normalny: 4,00 zł; bilet ulgowy: 2,00 zł

- Śladami dr. Frankensteina – bilet normalny: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł

- Ruiny Zamku -  bilet normalny: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł

- Pakiet – Krzywa Wieża, Izba Pamiątek Regionalnych, Śladami dr. Frankensteina, ruiny XVI zamku: bilet normalny: 18,00 zł; bilet ulgowy: 9,00 zł.

- Komnata Tajemnic (Escape room): bilet 10 zł/osoba – grupy 2-7 osób.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74 81 52 043
e-mail: krzywa.wieza@zabkowiceslaskie.pl lub it@zabkowiceslaskie.pl
Izba Pamiątek Regionalnych, ul. Krzywa 1, 57-200 Ząbkowice Śląskie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.