ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ogłoszenie o naborze do Programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2023

28.10.2022
Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich ogłasza nabór wniosków w ramach ministerialnego Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Program realizowany jest przy wsparciu finansowym ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego . ,

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  2. osobami niepełnosprawnymi posiadającymi:

a)  orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo

b)  orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021r. poz. 573, z późn. zm.).

– poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Usługi opieki wytchnieniowej przysługują w przypadku zamieszkiwania członka rodziny lub opiekuna, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą niepełnosprawna i sprawowania całodobowej opieki nad tą osoba niepełnosprawną.

W związku z  powyższym zapraszamy osoby zainteresowane do składania Karty zgłoszenia do  Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 wraz z Kartą pomiaru niezależności funkcjonalnej osobiście Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich, Osiedle XX-lecia 52, lub na adres e-mail: sekretariat@opszabkowiceslaskie.pl w terminie do 9 listopada 2022r .

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 74 8100190, 74 8100254, 74 8100946.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń uczestnicy posiadający Kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej, będą mieć zapewniony dostęp do usługi w pierwszej kolejności.

Pliki do pobrania:

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.