ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ogólnopolska akcja - Lekki Tornister

05.06.2017

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Lekki Tornister” w Szkole Podstawowej w Braszowicach zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne adresowane do uczniów klas I-III dotyczące profilaktyki wad postawy, właściwego wyboru tornistra, jego prawidłowego pakowania oraz użytkowania. Prowadzącym był Pan Maciej Kusiak, fizjoterapeuta, który na co dzień zajmuje się rehabilitacją ruchową dzieci, młodzieży i osób starszych. Asystowała mu Pani Joanna Zabłocka. Celem spotkania było przedstawienie złych nawyków, związanych z noszeniem zbyt ciężkiego tornistra oraz utrzymywaniem nieprawidłowej postawy ciała. Może przyczynić się to do bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc i nieprawidłowej statyki ciała, co prowadzi do schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.

Prowadzący przedstawili dzieciom prawidłowe zachowania, postawy i ćwiczenia odciążające, które można stosować w różnych codziennych sytuacjach. Każde dziecko otrzymało formularz z 10 przykazaniami Lekkiego Tornistra, o których powinni pamiętać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Dbałość o prawidłową postawę ciała w życiu codziennym, w różnych dziedzinach sportu, właściwe wykonywanie ćwiczeń fizycznych, właściwy tok treningów i zajęć, ćwiczenia rozciągające to wyraz ogromnej troski o nasze dzieci i ich prawidłowy rozwój.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.