ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Olimpiada Przedszkolaka i Senioriada

04.06.2012
Przedszkolaki i seniorzy aktywnie spędzili pierwszą czerwcową sobotę. W tym dniu, w Hali Sportowej Słoneczna oraz na przyległym jej terenie odbyły się dwie imprezy - Olimpiada Sportowa Przedszkolaków 2012 oraz międzypokoleniowy festyn rekreacyjno sportowy – Senioriada.

Idea połączenia wydarzeń służyć miała integracji międzypokoleniowej. Przedszkolaki zmagały się na hali w różnych konkurencjach sportowych i konkursach. Wysiłki każdej drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami, zaś każdy z najmłodszych uczestników otrzymał medal. Mile zaskoczył występ taneczny ząbkowickiego zespołu „RYTM”
z Przedszkola Publicznego nr 2. Dla tych, którzy wolą sporty walki prawdziwą ucztą był pokaz karate KYOKOSHIN. Nie zabrakło również elementów edukacyjnych – dzieci zobaczyć mogły pokaz udzielenia pierwszej pomocy.

Konkurencje sportowo-rekreacyjne nie ominęły także seniorów - uczestniczyli oni m.in. w turnieju nordic-walking. Atrakcje dla seniorów i przedszkolaków przygotowali organizatorzy: Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Przedszkole Publiczne nr 2 w Ząbkowicach Śląskich.

Na zakończenie odbyło się wielkie wspólne grillowanie na otwartym powietrzu przed halą. Wydarzeniu patronował Burmistrz Marcin Orzeszek oraz Starosta Roman Fester.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.